Αφιέρωμα στη ζωή και το έργο του Μπέρτολτ Μπρεχτ διοργανώνει το Κορινθιακό Θέατρο «Βασίλης Ρώτας», αύριο Κυριακή 21 και τη Δευτέρα 22 Φλεβάρη, στο Δημοτικό Θέατρο Κορίνθου «Θωμάς Θωμαΐδης». Και τις δύο μέρες, οι εκδηλώσεις ξεκινούν στις 18.30. Την Κυριακή θα μιλήσει ο Βάλτερ Πούχνερ, καθηγητής του Τμήματος Θεατρικών Σπουδών του ΕΚΠΑ και συγγραφέας και η Μαρία Μαρή, θεατρολόγος και εκπαιδευτικός. Στη συνέχεια, θα παρουσιαστεί θεατρικό αναλόγιο με το έργο του Μπρεχτ «Αυτός που λέει Ναι και Αυτός που λέει Οχι». Η Θεατρική Ομάδα «Παράβαση» Λυμπιών Κύπρου θα παρουσιάσει ποιήματα και τραγούδια του δημιουργού. Το Κορινθιακό Θέατρο «Βασίλης Ρώτας» θα παρουσιάσει το μονόπρακτο «Ο ζητιάνος και το...