Παρασκευή 20 Μάη 2016
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ

Ο Παναθηναϊκός ήταν ο μεγάλος νικητής του πρώτου αγώνα με τον Ολυμπιακό για τον τίτλο του πρωταθλητή στο πρωτάθλημα της Basket League μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι, που κρίθηκε κυριολεκτικά στο τελευταίο λεπτό, με σκορ 83-81. Ο Παναθηναϊκός μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και έχοντας σε πολύ καλή κατάσταση τους Φελντέιν και Καλάθη κατόρθωσε να πάρει μία διαφορά ακόμα και 12 πόντων, τελειώνοντας έτσι την πρώτη περίοδο όντας μπροστά στο σκορ με 24-15. Εκεί ξεκίνησε η αντεπίθεση του Ολυμπιακού (διά χειρός Σπανούλη), που μετέτρεψε το 19-31 σε 30-33 τρέχοντας ένα επιμέρους 11-2 και έφτασε να ισοφαρίσει σε 37-37, 2 λεπτά και 30 δεύτερα πριν από το τέλος του ημιχρόνου. Η πίεση του Παναθηναϊκού...
249 λέξεις, σελ.: 23
Η Αννα Ντουντουνάκη ξεχώρισε από τους αθλητές μας που συμμετείχαν χτες στους αγώνες του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Υγρού Στίβου που γίνεται στο Λονδίνο. Δείχνοντας πως είναι σε πολύ καλή αγωνιστική...