Παράσταση διαμαρτυρίας στον υπουργό Εσωτερικών, Παναγιώτη Κουρουμπλή, πραγματοποίησαν χτες ο πρόεδρος του Κοινωνικού Οργανισμού του Δήμου Πατρέων, Θεόδωρος Τουλγαρίδης, και το μέλος του ΔΣ του Δημοτικού Βρεφοκομείου, Ελένη Λέκκα, σχετικά με τα προβλήματα που προέκυψαν με το πρόγραμμα «Εναρμόνιση Επαγγελματικής και Οικογενειακής Ζωής», το πρόγραμμα δηλαδή που αφορά τη δωρεάν φιλοξενία παιδιών σε παιδικούς σταθμούς. Συγκεκριμένα, οι εκπρόσωποι της δημοτικής αρχής, κατά τη διάρκεια της «έκτακτης συνεδρίασης» της Περιφερειακής Ενωσης Δήμων Δυτικής Ελλάδας, που μόλις χτες αργά το μεσημέρι γνωστοποιήθηκε στα μέλη της, χωρίς συγκεκριμένη εισήγηση και υπό το γενικό θέμα «Τρέχοντα και ενημέρωση για...