Συνεχίζουν και εντείνουν τις πρωτοβουλίες τους για την επιτυχία των συλλαλητηρίων στις 21 Φλεβάρη δεκάδες σωματεία, Ομοσπονδίες και Εργατικά Κέντρα σε όλη τη χώρα. Στόχος των εξορμήσεων, των περιοδειών και των συσκέψεων που οργανώνουν είναι να ανοίξει πλατιά η συζήτηση στους εργαζόμενους γύρω από το σύνθημα με το οποίο το ΠΑΜΕ καλεί στα συλλαλητήρια: «Κανένας φόβος, καμιά υποταγή - Αγώνας για δουλειά με δικαιώματα, ζωή με αξιοπρέπεια». Στην Αθήνα, το συλλαλητήριο στις 21/2 θα γίνει στις 6.30 μ.μ. στην Ομόνοια, ενώ στη Θεσσαλονίκη στις 6.30 μ.μ. στο Αγαλμα Βενιζέλου. Στον Πειραιά, οι δυνάμεις που συσπειρώνονται στο ΠΑΜΕ καλούν στις 6.30 μ.μ. στην πλατεία Καραϊσκάκη. Συγκεντρώσεις θα γίνουν...