Με τη σημαία του ΚΚΕ να σκεπάζει τη σορό της και το χτεσινό φύλλο του «Ριζοσπάστη» να τη συντροφεύει, σύντροφοι, συγγενείς, συναγωνιστές και φίλοι, άνθρωποι απ' όλους τους χώρους της Τέχνης και του Πολιτισμού, αποχαιρετήσαμε χτες το μεσημέρι, μέσα σε κλίμα συγκίνησης και σεβασμού, την συντρόφισσα Αριστούλα Ελληνούδη, που «έφυγε» την περασμένη Δευτέρα σε ηλικία 72 χρόνων, ύστερα από ολιγόμηνη μάχη με τον καρκίνο. Η πολιτική κηδεία, στην οποία παραβρέθηκε πολυμελής αντιπροσωπεία της ΚΕ του ΚΚΕ, με επικεφαλής τον ΓΓ της ΚΕ, Δημήτρη Κουτσούμπα, έγινε στο νεκροταφείο της Καισαριανής. Στη συνέχεια, η σορός της θα μεταφερθεί στη Βουλγαρία, όπου θα αποτεφρωθεί. Σε όλη τη διάρκεια της σεμνής...