Με επίκεντρο το αίτημα για αποκλειστικά Δημόσιο και Δωρεάν, Ενιαίο Σύστημα Υγείας, με κατάργηση κάθε επιχειρηματικής δράσης, διαδήλωσαν χτες στην Αθήνα οι συνταξιούχοι που πήραν μέρος στο παναττικό συλλαλητήριο, ανταποκρινόμενοι μαζικά στο κάλεσμα των Συνεργαζόμενων Συνταξιουχικών Οργανώσεων ΙΚΑ, ΕΛΤΑ, Δημοσίου, ΟΑΕΕ, ΝΑΤ, ΠΟΣΕ ΟΑΕΕ και ΠΣΣ Δικηγόρων. Ανάλογες κινητοποιήσεις έγιναν χτες σε Πάτρα, Γιάννενα και Καρδίτσα, ενώ οι σχετικές πρωτοβουλίες θα συνεχιστούν και τις επόμενες μέρες στην υπόλοιπη χώρα. Συγκεκριμένα, κινητοποιήσεις προγραμματίζονται: Σήμερα Παρασκευή, στην Κοζάνη στο Εργατικό Κέντρο στις 6 μ.μ. Τη Δευτέρα 27/11, στο Βόλο έξω από το ΠΕΔΥ στις 11 π.μ. Την Τετάρτη 29/11 στη...