Ολοταχώς προετοιμάζεται η 8η Πανελλαδική Συνάντηση του Μετώπου Αγώνα Σπουδαστών (ΜΑΣ) που θα διεξαχθεί την Κυριακή 10 Δεκέμβρη, στις 12 το μεσημέρι, στο κτίριο του ΤΕΙ Πειραιά (αμφιθέατρο Χατζηνικολάου). Οπως σημειώνεται στο κάλεσμα της Πανελλαδικής Γραμματείας του Μετώπου για τη Συνάντηση: «Το ΜΑΣ είναι η μοναδική πανελλαδική συσπείρωση φοιτητικών και σπουδαστικών συλλόγων. Μόνο πέρυσι, στην 7η Πανελλαδική του Συνάντηση, συμμετείχαν 43 σύλλογοι και 67 επιτροπές αγώνα από όλη την Ελλάδα! Παλεύει για τις σύγχρονες ανάγκες των φοιτητών, κόντρα σε όλα τα εμπόδια που μπαίνουν για να σπουδάσουμε, να δουλέψουμε, να ζήσουμε. Συγκρούεται με τα συμφέροντα των μεγάλων επιχειρηματικών ομίλων, με τις...