Μία ακόμα μεγάλη επιτυχία για το ελληνικό πόλο έφερε η Εθνική εφήβων, κατακτώντας το χρυσό μετάλλιο στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα που διεξήχθη στην Ουγγαρία. Στον τελικό η Εθνική επικράτησε με 9-8 της Ισπανίας, «σφραγίζοντας» έτσι την εξαιρετική πορεία της στη διοργάνωση, την οποία ολοκλήρωσε αήττητη. Η επιτυχία της Εθνικής εφήβων έρχεται ένα χρόνο μετά την περσινή της Εθνικής νέων, η οποία επίσης είχε στεφθεί παγκόσμια πρωταθλήτρια, συνεχίζοντας την επιτυχημένη παράδοση της ελληνικής υδατοσφαίρισης και σε επίπεδο των Εθνικών ομάδων υποδομής. Στον τελικό, με φόρα από τη νίκη επί της Σερβίας στον ημιτελικό (9-8), οι παίκτες του Δημήτρη Κραβαρίτη ήταν ασταμάτητοι κόντρα στην Ισπανία, από τα φαβορί...
Αποτέλεσμα που θα τον φέρει πιο κοντά στην πρόκριση στους ομίλους του Champions League θέλει να αποσπάσει απόψε ο ΠΑΟΚ, αντιμετωπίζοντας στη Λισαβόνα την Μπενφίκα (22.00 - Cosmote Sports 1), στον...
Με τον αέρα της πρώτης της νίκης επί του Λουξεμβούργου (3-0) η Εθνική ανδρών επικράτησε και της Σουηδίας εκτός έδρας με 3-0 σετ συμμετέχοντας στον 7ο όμιλο των προκριματικών για το Ευρωπαϊκό...