Αγαπητές συντρόφισσες και σύντροφοι, Εκπρόσωποι των Κομμουνιστικών και Εργατικών Κομμάτων στην 21η Διεθνή Συνάντηση, Σας καλωσορίζουμε θερμά στη φετινή Συνάντησή μας, που συνδιοργανώνεται, με βάση την απόφαση της Ομάδας Εργασίας, από κοινού, από το ΚΚ Τουρκίας και το ΚΚ Ελλάδας, εδώ στα μικρασιατικά παράλια, στις ακτές του Αιγαίου, που πρέπει να είναι θάλασσα ειρήνης και συνεργασίας και όχι επιθετικότητας και προκλητικότητας, αμφισβήτησης κυριαρχικών δικαιωμάτων στα πλαίσια των ανταγωνισμών των αστικών τάξεων της περιοχής. Η εργατική τάξη, οι λαοί μας, πολύ περισσότερο οι γειτονικοί λαοί, ο ελληνικός, ο τουρκικός λαός δεν έχουν να μοιράσουν τίποτε μεταξύ τους. Κοινή είναι η αγωνία και η...