Σε αρχαιρεσίες προχωρά από τις 20 έως τις 28 Αυγούστου το Συνδικάτο Ξενοδοχοϋπαλλήλων και Εργαζομένων Επισιτισμού - Τουρισμού Κέρκυρας. Οι εκλογές θα γίνουν με την τήρηση όλων των απαραίτητων μέτρων για την αποφυγή της μετάδοσης του κορονοϊού, όπως έγινε και με την εκλογοαπολογιστική Γενική Συνέλευση του Συνδικάτου, το απόγευμα της Πέμπτης, στην ταράτσα του Εργατικού Κέντρου. Η Γενική Συνέλευση ενέκρινε ομόφωνα τον οικονομικό και διοικητικό απολογισμό, ενώ εξέλεξε την τριμελή Εφορευτική Επιτροπή που θα διεξαγάγει τις εκλογές. Σε μια περίοδο οξυμένων προβλημάτων για τους χιλιάδες εργαζόμενους του κλάδου στο νησί, το Συνδικάτο έχει οργανώσει 15 κινητοποιήσεις που ξεχώρισαν ως οι πιο μαζικές...