«Τώρα αγώνας μαζικός για την προστασία της υγείας του λαού και των δικαιωμάτων του!». Με προμετωπίδα το παραπάνω σύνθημα, Ομοσπονδίες, Εργατικά Κέντρα και Συνδικάτα οργανώνουν πανεργατικά συλλαλητήρια την Τρίτη 13 Οκτώβρη. Στην καθημερινή τους δράση, με περιοδείες και συνελεύσεις, κινητοποιήσεις και παρεμβάσεις, οι συνδικαλιστικές οργανώσεις που ανταποκρίνονται στο κάλεσμα του ΠΑΜΕ κάνουν πράξη το σύνθημα των συλλαλητηρίων, διεκδικώντας μέτρα προστασίας στους χώρους δουλειάς, υψώνοντας αγωνιστικό τείχος στην επίθεση της εργοδοσίας, αναλαμβάνοντας πρωτοβουλίες στο μέτωπο της Υγείας, ενισχύοντας την πάλη για να μην πληρώσουν ξανά οι εργαζόμενοι και ο λαός τη νέα οικονομική κρίση. Στην Αθήνα...