«Παραμονή Πρωτοχρονιάς θα είμαστε και πάλι σε κινητοποίηση εάν η κυβέρνηση δεν μας καταβάλει την έκτακτη ενίσχυση», ξεκαθάρισαν οι εργαζόμενοι της ΛΑΡΚΟ κατά τη διάρκεια της συγκέντρωσης που οργάνωσαν την Πέμπτη το πρωί στην πύλη του εργοστασίου της Λάρυμνας, στο πλαίσιο στάσης εργασίας που αποφάσισε η Γενική τους Συνέλευση. Με τη νέα αυτή κινητοποίηση, δήλωσαν αποφασισμένοι να συνεχίσουν τον αγώνα τους, που μετράει περισσότερο από ένα χρόνο πολύμορφων κινητοποιήσεων για να μην κλείσει το εργοστάσιο, να μην προχωρήσουν τα διαλυτικά σχέδια για τη ΛΑΡΚΟ, να μην απολυθεί κανείς, να συνεχίσουν να έχουν εισόδημα οι ίδιοι και χιλιάδες ακόμα οικογένειες της περιοχής. Στην απεργιακή συγκέντρωση των...