Με «οργάνωση της αλληλεγγύης και πάλης για το σοβαρό ζήτημα της φοιτητικής στέγης», μια σειρά φοιτητικοί σύλλογοι αναλαμβάνουν άμεσα πρωτοβουλίες για την κάλυψη των αναγκών στέγασης των νέων που σπουδάζουν μακριά από τα σπίτια τους. Το ζήτημα, που απασχολεί χιλιάδες νέους και τις οικογένειές τους, βρέθηκε στο επίκεντρο σύσκεψης που πραγματοποιήθηκε χτες το μεσημέρι με τη συμμετοχή 14 Φοιτητικών Συλλόγων και Συλλόγων Οικοτρόφων της Αθήνας. Πρόκειται για τους Συλλόγους Φοιτητών Φιλοσοφικής, Παιδαγωγικού, Νηπιαγωγών, Φυσικού, Οδοντιατρικής, Τουρκικών Σπουδών και Κοινωνιολογίας του ΕΚΠΑ, Τοπογράφων και Αρχιτεκτόνων του ΕΜΠ, ΣΕΤ και ΣΕΤΠ του ΠΑΔΑ και του ΠΑΠΕΙ, καθώς και τους Συλλόγους...