Με μαζική συμμετοχή Ελλήνων και μεταναστών εργαζομένων πραγματοποιήθηκε, το Σάββατο το απόγευμα στο πάρκο Φιξ στα Πατήσια, η εκδήλωση της Τομεακής Οργάνωση Α' Αθήνας του ΚΚΕ με θέμα: «Ελληνες και μετανάστες εργαζόμενοι ενωμένοι - Ενάντια στον ιμπεριαλιστικό πόλεμο και την καπιταλιστική εκμετάλλευση - Με το ΚΚΕ δυναμώνουμε τον κοινό αγώνα και την αλληλεγγύη των λαών». Για άλλη μια φορά Ελληνες και ξένοι εργάτες ενωμένοι συναντήθηκαν σε έναν χώρο που το ΚΚΕ τον έχει «μεταμορφώσει» σε τόπο συνάντησης εργατών, με τις οικογένειες και τα παιδιά τους, που έχουν άλλο πολιτισμό, άλλο χρώμα, άλλες θρησκείες, αλλά με κάτι κοινό. Το ότι είναι εργάτες με κοινά προβλήματα και αγωνίες. Πλούσιο ήταν το...