Εργα αντιπλημμυρικής προστασίας απαίτησαν αγωνιστικά κάτοικοι της Πολίχνης του δήμου Παύλου Μελά, που στην πρόσφατη κακοκαιρία βρέθηκαν πάλι να «πνίγονται». Το απόγευμα της Δευτέρας, πραγματοποίησαν συγκέντρωση στην περιοχής Αγίας Μαρίνης και στη συνέχεια μαχητική πορεία, διαδηλώνοντας «Εργα διεκδικούμε για να μην πνιγούμε». Στην κινητοποίηση παραβρέθηκαν και εξέφρασαν τη στήριξη στις διεκδικήσεις τους ο Μάριος Παλάντζας, δημοτικός σύμβουλος Παύλου Μελά με τη «Λαϊκή Συσπείρωση», και ο Γιώργος Χαβατζάς, περιφερειακός σύμβουλος Κεντρικής Μακεδονίας με τη «Λαϊκή Συσπείρωση». Οι κάτοικοι της περιοχής που συσπειρώνονται στην Επιτροπή Πλημμυροπαθών του δήμου Παύλου Μελά δηλώνουν ότι «δεν μπορούμε...