Ραντεβού στα Χαυτεία, στις 10 π.μ., τη μέρα της πανεργατικής απεργίας στην Αθήνα, δίνει στους μικρούς επαγγελματίες, βιοτέχνες, εμπόρους και αυτοαπασχολούμενους επιστήμονες η Ομοσπονδία Βιοτεχνικών Σωματείων Αττικής (ΟΒΣΑ) καλώντας τους να μετατρέψουν την απεργία σε παλλαϊκό ξεσηκωμό και τονίζοντας ότι «δεν μπορούμε άλλο να περιμένουμε τα χειρότερα, μένοντας σιωπηλοί μέσα στο μαγαζί. Ηρθε η ώρα να αγωνιστούμε για τη ζωή μας, για το εισόδημά μας, για το μέλλον των επιχειρήσεών μας». Σε μια μεγάλη προσπάθεια που είναι σε εξέλιξη σε όλη τη χώρα, συνδικαλιστικές οργανώσεις των επαγγελματιών και των μικρών ΕΒΕ συντονίζουν με τα εργατικά σωματεία τον αγωνιστικό βηματισμό τους. Ετσι, εκτός από την...