Με πολύμορφες δράσεις συνεχίζουν οι βιοπαλαιστές αγρότες και κτηνοτρόφοι τον δίκαιο αγώνα επιβίωσης που δίνουν, μετά και τη συνάντηση που είχαν με το κυβερνητικό κλιμάκιο την προηγούμενη Τρίτη και τις απαντήσεις που πήραν πάνω στα αιτήματά τους. Μέχρι και την Παρασκευή παρέμεναν τα μπλόκα σε Καρδίτσα, Μεσημέρι και Γυψοχώρι Πέλλας, καθώς επίσης σε Αταλάντη και Αμφίκλεια Φθιώτιδας. Στη δε Καρδίτσα, στη μαζική Γενική Συνέλευση που έγινε την Τετάρτη το βράδυ επικρατούσαν αγανάκτηση για τη στάση της κυβέρνησης αλλά και διάθεση για συνέχιση του αγώνα. Αλλά και σε περιοχές όπου οι αγρότες αποχώρησαν οργανωμένα από τα μπλόκα, το μήνυμα ήταν ότι «η πάλη για την επιβίωσή μας είναι συνεχής και...