Οι νέοι εργαζόμενοι θα έχουν και φέτος τη δική τους γωνιά στη Σκηνή Φοιτητών και Νέων Εργαζομένων του 49ου Φεστιβάλ ΚΝΕ - «Οδηγητή». Μια γωνιά που φιλοδοξούμε να ανταποκριθεί στη συνολική αναβάθμιση του Φεστιβάλ, να αποτελέσει το σημείο συνάντησης, συζήτησης, προβληματισμού για εκατοντάδες νέους εργαζόμενους, να δώσει ώθηση για τους αγώνες που έχουμε μπροστά μας σε κάθε χώρο δουλειάς, σε κάθε κλάδο, σε κάθε γειτονιά. Μέσα από το περιεχόμενο του Στεκιού φιλοδοξούμε να προβάλουμε με διάφορες μορφές τη δύναμη των εργαζομένων, όταν αποφασίζουν οργανωμένα, μαζικά, μέσα από τα σωματεία τους, να διεκδικήσουν, να αμφισβητήσουν, να συγκρουστούν με τα αφεντικά, τις κυβερνήσεις, το σύστημά τους. Να...