Για δεύτερη μέρα χτες, μεταλλεργάτες, αμμοβολιστές, καθαριστές, ναυπηγοξυλουργοί, όλοι οι εργάτες της Ναυπηγοεπισκευαστικής Ζώνης κατέβηκαν στους δρόμους του Πειραιά, ξεμπροστιάζοντας, με τα συνθήματα και τα πανό τους, τους δολοφόνους που το μεσημέρι του Σαββάτου έκαψαν ζωντανούς τους πέντε μεταλλεργάτες στο αμπάρι του «γκαζωμένου» γκαζάδικου «ΣΕΪΛΟΡ», βυθίζοντας στο πένθος το Πέραμα και άλλες εργατουπόλεις. Στο δρόμο θα βρίσκονται και αύριο Πέμπτη, με συγκέντρωση στις 9 το πρωί έξω από τα δικαστήρια, όπου έχουν κληθεί να απολογηθούν στον ανακριτή Πειραιά οι 5 που συνελήφθησαν ως υπεύθυνοι για το έγκλημα, ενώ για την άλλη Τρίτη, 30 του μήνα, το Εργατικό Κέντρο Πειραιά έχει κηρύξει...