Ασορτί με τον καιρό (ηλιοφάνεια και παγωνιά) ήταν χτες η κατάσταση στην ΑΕΚ. Χαρά και απογοήτευση, αισιοδοξία και προβληματισμός έγιναν... μαλλιά κουβάρια μέσα τους. Ο Ιβιτς έκανε την πρώτη του προπόνηση, θετικά τα νέα από το «μέτωπο Ντορίβα» από τη μια, «γκρίζες» δηλώσεις του Σάντος, (προσωρινή;) δικαστική ήττα (με πολλές προεκτάσεις ως συνέπεια της υποταγής σε τεράστια και αντικρουόμενα συμφέροντα) από την άλλη. Χτες το Πρωτοδικείο έκανε δεκτή την αίτηση ασφαλιστικών μέτρων που είχε καταθέσει η «ΝΕΤΜΕΝΤ», όταν η ΠΑΕ ΑΕΚ «έσπασε» τη μεταξύ τους συμφωνία και... μετακόμισε στην «ALPHA DIGITAL SYNTHESIS» (ADS). Ο δικαστής απέρριψε τις πέντε αιτιάσεις ΑΕΚ - «ADS» και έκρινε τη νεότερη συμφωνία...