Με πανεκπαιδευτικό συλλαλητήριο στις 28 Φλεβάρη στις 12 το μεσημέρι στα Προπύλαια, πορεία στο Υπουργείο Παιδείας, τη Βουλή και τα γραφεία της ΕΕ, αποφάσισαν να υποδεχτούν τη Σύνοδο των υπουργών Παιδείας φορείς της εκπαίδευσης σε σύσκεψη που πραγματοποιήθηκε προχτές το βράδυ. Στη σύσκεψη κάλεσαν οι ΕΛΜΕ και διδασκαλικοί σύλλογοι του Λεκανοπεδίου που έχουν αναλάβει πρωτοβουλία συντονισμού και στο κάλεσμα αυτό ανταποκρίθηκαν το συντονιστικό των 26 φοιτητικών συλλόγων, η Ανώτατη Συνομοσπονδία Γονέων, οι Ομοσπονδίες Γονέων Αθήνας και Πειραιά, το Συντονιστικό Αγώνα Σχολείων Αθήνας, ο Σύλλογος Σπουδαστών Ιδιωτικών Σχολών και άλλοι Φοιτητικοί Σύλλογοι. Οι παραπάνω φορείς κατέληξαν στην ανάγκη...