Οι τάσεις φυγής που είχε ο ίδιος παράλληλα με τη δυσαρέσκειά του από τη συμπεριφορά των ανθρώπων της ΑΕΚ οδήγησαν τον Μιχάλη Κακιούζη στο να μην περιμένει ούτε λεπτό πλέον προκειμένου να αποχαιρετήσει την παλιά του ομάδα. Ετσι, από χτες ο διεθνής φόργουορντ, βλέποντας την καθυστέρηση στην ολοκλήρωση της μεταγραφής του, αποφάσισε να χαρίσει στην ΑΕΚ τα 54 εκατ. δραχμές που του όφειλε ώστε να πάρει μια ώρα αρχύτερα το «letter of clearance» και να μπορέσει να παίξει με τη Σιένα, η οποία χτες το μεσημέρι ανακοίνωσε επισήμως την απόκτησή του! Ο συμβιβασμός μεταξύ των δύο πλευρών επήλθε λίγες ώρες νωρίτερα, έπειτα από συνάντηση που είχαν ο μάνατζερ του Κακιούζη με κορυφαίους διοικητικούς...