Πέμπτη 22 Μάη 2003
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ

Το Περιστέρι κατάφερε να κάνει τη μεγάλη έκπληξη και κατέλαβε την τέταρτη θέση στην κανονική διάρκεια της περιόδου. Η ομάδα του Αργύρη Πεδουλάκη εκμεταλλευόμενη την ήττα του Αρη από τον Παναθηναϊκό, επικράτησε του Πανιωνίου στη Νέα Σμύρνη 86-85, «αμαυρώνοντας» το τελευταίο παιχνίδι του Γιώργου Διαμαντόπουλου με τη φανέλα της ομάδας των «κυανέρυθρων». Οι γηπεδούχοι με οδηγό τον Διαμαντόπουλο στο πρώτο μέρος και τον Χέντερσον στην επανάληψη, είχαν το προβάδισμα στο σκορ, όμως στα τελευταία λεπτά οι φιλοξενούμενοι, οι οποίοι καίγονταν για τη νίκη, κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή και να πάρουν τη νίκη. Καλύτερος από τους νικητές ήταν ο Παπαμακάριος (16π). Αντίθετα, ο Αρης αν και προσπάθησε δεν...
279 λέξεις, σελ.: 37
Αγανακτισμένος από την κατάσταση που επικρατεί στην Αρη μετά τον τελικό του Κυπέλλου και την απώλεια του τροπαίου δήλωσε χθες σε συνέντευξη Τύπου ο τεχνικός του Αρη, Γιώργος Φοιρός. Ο Ελληνας...