Οι μικροεπιχειρήσεις βρίσκονται σε διαρκή διωγμό, με στόχο την εξόντωσή τους! Αυτό είναι το κοινό συμπέρασμα του διαλόγου που αναπτύχθηκε στη σύσκεψη εκπροσώπων των Ομοσπονδιών ΕΒΕ από τους νομούς της Θεσσαλίας και τη Φθιώτιδα που πραγματοποιήθηκε, προχτές Κυριακή, στην Καρδίτσα. Κι όπως τονίστηκε από τους συμμετέχοντες, το συμπέρασμα αυτό οδηγεί στην ανάγκη αγωνιστικής συσπείρωσης όλων των επαγγελματοβιοτεχνών και εμπόρων, σ' ένα κοινό μέτωπο πάλης με τους άλλους εργαζόμενους, τους ανέργους, τους αγρότες, τους νέους, τους συνταξιούχους, όλα τα μαζικά στρώματα της πόλης και του χωριού. Στο πλαίσιο αυτής της αναγκαίας αγωνιστικής δράσης προτάθηκε η πραγματοποίηση πανθεσσαλικού συλλαλητηρίου...