Σε ένα σημαντικό βήμα για το συντονισμό της αγωνιστικής τους δράσης σε όλη τη χώρα προχώρησαν οι φοιτητές που συγκεντρώθηκαν το πρωί του Σαββάτου στην Αθήνα (στο κτίριο του Χημείου), μετέφεραν πλούσια εμπειρία από τις σχολές τους, τα προβλήματα και τους αγώνες τους και κατέληξαν σ' ένα κοινό πλαίσιο - κάλεσμα προς όλους τους φοιτητές, στη βάση της απαίτησης για Ενιαία Ανώτατη Εκπαίδευση, δημόσια και δωρεάν. Εβδομάδα φοιτητικών κινητοποιήσεων σε κάθε πόλη κήρυξαν οι φοιτητές αυτήν από 29 Νοέμβρη έως 3 Δεκέμβρη, ενώ καλούν σε πανελλαδικό συλλαλητήριο στην Αθήνα στις 10 Δεκέμβρη. Αποφάσισαν, επίσης, το κάλεσμα του Συντονιστικού να φτάσει σε κάθε Γενική Συνέλευση, σε συνελεύσεις ετών και...