Από αύριο, στο θέατρο «Πορεία», ξαναπαρουσιάζεται, για λίγες παραστάσεις, το έργο του Ντέιβιντ Μάμετ «Ολεάννα», σε μετάφραση - σκηνοθεσία Δημήτρη Τάρλοου, σκηνικά - κοστούμια Μαργαρίτας Χατζηιωάννου, φωτισμούς Σάκη Μπιρμπίλη. Παίζουν: Αλέξανδρος Μυλωνάς, Γιάννα Παπαγεωργίου. Η μουσική παράσταση «Αδεια ποδηλάτου» με την Κερασία Σαμαρά, που ταξίδεψε πέρσι τους θεατές στην πρώτη μεταπολεμική εικοσαετία, ξαναπαίζεται στο θέατρο «Μεταξουργείο» κάθε Τετάρτη και Πέμπτη, μόνο για 14 παραστάσεις, παράλληλα με τον «Αλλο θάνατο της Ιωάννας της Λωραίνης» και την «Αγγέλα Παπάζογλου». Αποτελείται από αληθινές επιστολές ανωνύμων, ειδήσεις, σχόλια και αυθεντικές αφηγήσεις και τραγούδια της εποχής 1946 -...