Στη ...ζητιανιά προκειμένου να αθληθούν... Κι όμως, έτσι είναι... Και μάλιστα όχι σε κάποιο απομακρυσμένο μέρος της Ελλάδας (ίσως εκεί να είναι και καλύτερα τα πράγματα) αλλά στο πρώτο διαμέρισμα της πρωτεύουσας. Ο πρόεδρος του ΠΑΟ Κουκακίου, Γιάννης Θύμης, μας μιλάει για τα ...ταξίδια που αναγκάζονται να κάνουν εντός της πρωτεύουσας τα περισσότερα τμήματα του συλλόγου προκειμένου να προπονηθούν ή να δώσουν αγώνες. Την ίδια ώρα η πολιτεία αδιαφορεί τόσο για τη δημιουργία χώρων όσο και για την οικονομική ενίσχυση των ερασιτεχνικών σωματείων. -- Πόσα αθλήματα καλλιεργείτε; -- Μπάσκετ, βόλεϊ και ποδόσφαιρο. Στα ανοιχτά γήπεδα, όπως βλέπετε, γυμνάζονται οι ακαδημίες. Δυστυχώς στο ποδόσφαιρο δεν...