Ο Γεράσιμος Ανδρεάτος και η Μαρία Σπυροπούλου πραγματοποιούν σήμερα την τελευταία τους εμφάνιση στο «Συρμό», με τραγούδια από τον πρόσφατο δίσκο «Εδώ Μένω» του Μιχάλη Κουμπιού, αγαπημένα λαϊκά, σύγχρονα, διασκευές παραδοσιακών κ.ά. Οι «Χαΐνηδες» ολοκληρώνουν σήμερα τις εμφανίσεις τους, στη σκηνή «Δίπλα στο Ποτάμι» (210- 2610.444), με αγαπημένα τραγούδια τους, καινούργια, παλαιότερα και επιλογή από ρεμπέτικα, παραδοσιακά και λαϊκά τραγούδια. Ο Μάνος Ξυδούς παρουσιάζει τα τραγούδια του νέου του άλμπουμ «Βράδιασε, τα ξαναλέμε», κάθε Παρασκευή και Σάββατο, στο μουσικό καφέ «Πευκώνας» (Λ. Δημοκρατίας και Κορωναίου, Αγ. Ανάργυροι, τηλ.210 2614.845). Συμμετέχουν ο Νίκος Πιπινέλης και τα «Σύννεφα...