ΚΥΠατζίδικες μεθόδους μετήλθαν κάποιοι στην Ομοσπονδία τοξοβολίας, τοποθετώντας κρυφές κάμερες για να παρακολουθούν τους εργαζόμενους! Την καταγγελία έκαναν υπάλληλοι και ο πρόεδρος της Ομοσπονδίας στην Αρχή Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα. Ο έλεγχος έδειξε πως είχε εγκατασταθεί ασύρματο τοπικό δίκτυο, το οποίο είχε τη δυνατότητα να λαμβάνει εικόνα και ήχο (από τέσσερις κρυφές κάμερες) και να τα αποθηκεύει σε υπολογιστή. Πιο συγκεκριμένα, σ' αυτόν που βρίσκεται στο γραφείο του προέδρου, όπου βρέθηκε εγκαταστημένο το λογισμικό του συστήματος, από το Γενάρη του 2005. Με την υπ' αριθμ. 12/2008 απόφασή της η Αρχή Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα επέβαλε πρόστιμο 5.000 ευρώ...