Παρασκευή 23 Νοέμβρη 2018
FOOTBALL LEAGUE
Ανατροπή πρωτιάς από τον Απόλλωνα Λάρισας

Πραγματοποιώντας μία από τις κορυφαίες ανατροπές που έχουν γίνει στην κατηγορία, ο Απόλλων Λάρισας έφυγε από το Καυταντζόγλειο με μεγάλη νίκη 4-3 επί του Ηρακλή, η οποία τον επανέφερε στην κορυφή της βαθμολογίας μαζί με τον Εργοτέλη, με 13 βαθμούς έκαστος.

Στο ημίχρονο η πλάστιγγα φάνηκε να γέρνει υπέρ του Ηρακλή, ο οποίος ήταν μπροστά 3-1. Ο «Γηραιός» άνοιξε το σκορ με τον Περόνε στο 10' και δεν πτοήθηκε από τη γρήγορη απάντηση των Θεσσαλών (1-1 με τον Νέτο στο 17'), καθώς με γκολ των Κλέιτον (28') και Καλτσά (32') έδειξε να είναι το «αφεντικό» του αγώνα.

Στο δεύτερο 45λεπτο όμως ήρθαν «τα πάνω κάτω» από τον Απόλλωνα. Μέσα σε ένα δεκάλεπτο έφερε το ματς στα ίσα, με σκόρερ τους Πολέτο (50') και Κοντοέ (58'), και στο φινάλε ολοκλήρωσε τη μεγάλη ανατροπή με γκολ και πάλι του Νέτο (87'), ο οποίος έτσι έβαλε τη σφραγίδα του στον πιο συναρπαστικό αγώνα της σεζόν μέχρι στιγμής.