Εκδήλωση αφιερωμένη στην Πρωτομαγιά οργανώνουν σωματεία της Αττικής για τους πρόσφυγες στο Κέντρο Φιλοξενίας στο Σκαραμαγκά, την Πέμπτη 2/5, στις 3 μ.μ., μέσα στις εγκαταστάσεις του Κέντρου. Την πρωτοβουλία οργανώνουν τα Σωματεία Οικοδόμων, Εργαζομένων Κλωστοϋφαντουργίας - Ιματισμού - Δέρματος, Επισιτισμού - Τουρισμού - Ξενοδοχείων, Εμποροϋπαλλήλων και Εργαζομένων δήμου Χαϊδαρίου, καθώς και Σύλλογοι Εκπαιδευτικών. Η εκδήλωση θα περιλαμβάνει χαιρετισμό από στέλεχος του ΠΑΜΕ, προβολή ντοκιμαντέρ για την 1η Μάη και έκθεση αφιερωμένη στους αγώνες των εργατών.