Τελικά οι αναβολές επί αναβολών έφεραν και το ξέσπασμα της Γιουβέντους που χτες επικράτησε στο «Ντέλε Αλπι» της Μπάγερν Λεβερκούζεν με 4-0 στο «στοιχειωμένο» παιχνίδι του Τσάμπιονς Λιγκ που είχε αναβληθεί δυο φορές λόγω ομίχλης. Η τρίτη όμως έμελλε να είναι και φαρμακερή για τους Γερμανούς που υπέστησαν τη βαριά ήττα στον πρώτο τους αγώνα για τη Β` φάση της διοργάνωσης. Μεγάλος πρωταγωνιστής του παιχνιδιού ήταν ο Γάλλος Νταβίντ Τρεζεγκέ (8`, 60`) που σημείωσε δύο γκολ, ενώ τα υπόλοιπα δύο γκολ της Γιουβέντους σημείωσαν οι Ντελ Πιέρο (37`) και Τούντορ (45`).
Γιουβέντους: Μπουφόν, Τούντορ, Πεσότο, Ντελ Πιέρο, Νέντβεντ (84' Ντάβιντς), Ιουλιάνο, Μπιριντέλι, Τρεζεγκέ (77' Αμορόζο), Ζαμπρότα, Τακινάρντι, Τιράμ
Μπάγερ Λεβερκούζεν: Μπουτ, Νόβοτνι, Ζε Ρομπέρτο, Κίρστεν (75' Βράνιες), Μπαστούρκ (52' Σνάιντερ), Μπάλακ, Λούσιο, Σέμπετσεν, Νόιβιλ, Ράμελοφ, Πλασέντε (66' Ζίφκοβιτς).