Τετάρτη 6 Νοέμβρη 2019
Σελίδα 21
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΣΤΑ ΜΜΕ
Ηττα για την ομάδα του «Ριζοσπάστη» από τον ΑΝΤ1

Την ήττα με 54 - 34 γνώρισε η ομάδα του «Ριζοσπάστη» από τον ΑΝΤ1 στη 2η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Μπάσκετ Εργαζομένων στα ΜΜΕ. Απέναντι σε μια από τις καλύτερες ομάδες του πρωταθλήματος, η ομάδα του «Ριζοσπάστη» παρά την προσπάθειά της βρέθηκε από την αρχή του αγώνα πίσω στο σκορ, με τον ΑΝΤ1 να διευρύνει συνεχώς το προβάδισμά του μέχρι το 35-18 του ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο τα «σφυροδρέπανα» ισορρόπησαν σχετικά το παιχνίδι, χωρίς ωστόσο να καταφέρουν σε κάποιο σημείο να ξαναμπούν στη διεκδίκησή του. Πλέον, σε 2 αγώνες μετρούν μία νίκη και μία ήττα.

Τα δεκάλεπτα: 23-12, 35-18, 42-27, 54-34

Η σύνθεση του «Ριζοσπάστη» (προπονητής Π. Μπουγιούρης): Βασίλαρος, Δελημάρης, Μπολάκης, Ρεμπάπης, Μύρτου 1, Ελταχήρ 2, Γκιόκας 14, Καραλής, Σταμούλης 12, Καπετανόπουλος, Χαμαλίδης 1, Λογαράς, Τάτσης 4.

Στις υπόλοιπες αναμετρήσεις της 2ης αγωνιστικής, πέρα από τον ΑΝΤ1, τις νίκες τους ζευγάρωσαν επίσης ο ΣΚΑΪ και το DPG. Αναλυτικά σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα: SDNA - NOVA 81-57, ΣΚΑΪ - «Αθήνα 9,84» 62-44, BWM.gr - DPG 56-80, «Εθνος» - «Eurosport» 44-46. Ο αγώνας «Alpha» - «Star» αναβλήθηκε, ενώ το «Πρώτο Θέμα» είχε ρεπό.