Σήμερα, Τρίτη, στον ΑΗΣ Αμυνταίου θα περιοδεύσει, στις 10 π.μ., ο Κώστας Χατζηδαμιανός, μέλος του Γραφείου της ΕΠ Δυτ. Μακεδονίας και Γραμματέας της ΤΕ Ενεργειακού Κέντρου.
Αύριο, Τετάρτη, στις 10 π.μ, στον ΑΗΣ Μελίτη θα περιοδεύσει ο Νώντας Στολτίδης, μέλος του Γραφείου της ΕΠ Δυτ. Μακεδονίας.
Την Παρασκευή 24 Γενάρη, η ΚΟΒ Βιβλίου Αττικής πραγματοποιεί εκδήλωση - αφιέρωμα στην περίοδο της γέννησης του καπιταλισμού στην Ευρώπη (15ος - 17ος αιώνας), στις 7.30 μ.μ., στο βιβλιοπωλείο της «Σύγχρονης Εποχής» (Μαυροκορδάτου 3). Η εκδήλωση περιλαμβάνει παρουσίαση της έκδοσης «Η Ευρώπη στο προσκήνιο» του Ιστβαν Μάρκους (εκδ. «Σύγχρονη Εποχή»), από τον Γιώργο Φλεμετάκη, στέλεχος του ΚΚΕ. Θα ακολουθήσει μουσικό αφιέρωμα με έργα για κλασική κιθάρα από την Λίλα Παναγουλοπούλου.