Ολοκληρώνεται σήμερα η καμπάνια «Ζωντανεύουμε το ΑΠΘ» των Φοιτητικών Συλλόγων Βιολογίας, Γεωλογίας, Κτηνιατρικής, ΤΕΦΑΑ, Πολιτικών Επιστημών, ΜΜΕ, Ψυχολογίας, Παιδαγωγικού, Ηλεκτρολόγων - Μηχανολόγων Μηχανικών και ΣΟΦΕΘ.
Οι δράσεις ξεκινούν από τις 11 π.μ. στο τρίγωνο του Πολυτεχνείου και περιλαμβάνουν θεματική μέρα ζωγραφικής αφιερωμένη στο περιβάλλον, το τουρνουά σκακιού, καθώς και την έναρξη του θερινού σινεμά με προβολή αντιρατσιστικής ταινίας, στις 8.30 μ.μ.