Με άνοδο για τις δυνάμεις της ΔΑΣ σε ψήφους και σε έδρες (συνδικαλιστές που συσπειρώνονται στο ΠΑΜΕ) ολοκληρώθηκαν οι αρχαιρεσίες στην Ενωση Τεχνικών Ιδιωτικής Τηλεόρασης Αττικής (ΕΤΙΤΑ). Πιο συγκεκριμένα, συμμετείχαν 201 μέλη (από 364 το 2017) και για την ανάδειξη ΔΣ η ΔΑΣ πήρε 58 ψήφους (από 52) και 3 έδρες (από 2). Οι άλλοι δύο συνδυασμοί, που το 2017 με κοινό ψηφοδέλτιο είχαν πάρει 271 ψήφους, τώρα πήραν: «Ανεξάρτητοι Τεχνικοί» 91 ψήφους (4 έδρες) και «Ενωμένοι Τεχνικοί» 47 ψήφους (2 έδρες). Η ΔΑΣ εξέλεξε επίσης 2 αντιπροσώπους στην ΠΟΣΠΕΡΤ και 1 στο Εργατικό Κέντρο Αθήνας.