«Εφυγε» από τη ζωή, μετά από πολύμηνη μάχη με τον καρκίνο, η συντρόφισσα Λίτσα Κούμπουρα. Γεννήθηκε το 1960 στον Αλμυρό Μαγνησίας. Η συντρόφισσα ήταν για χρόνια διοικητική υπάλληλος του δήμου Αιγάλεω. Η πολιτική κηδεία θα γίνει το Σάββατο 30 Δεκέμβρη, στις 12 το μεσημέρι, από το Γ' Νεκροταφείο στη Νίκαια.
Η Επιτροπή Περιοχής της ΚΟ Αττικής του ΚΚΕ εκφράζει τα θερμά της συλλυπητήρια στον σύντροφο Γιώτη Σαντζαρίδη για την απώλεια της γυναίκας του και στον γιο τους Νίκο.
Επίσης, η Τομεακή Οργάνωση Νοτιοδυτικών Συνοικιών - Περιστερίου, καθώς και οι Κομματικές Οργανώσεις Αιγάλεω εκφράζουν τα ειλικρινή τους συλλυπητήρια στον σύντροφο Γιώτη Σαντζαρίδη, μέλος της Τομεακής Επιτροπής, στον γιο τους Νίκο και σε όλους τους οικείους τους.