Σελίδα 16
ΕΝΘΕΤΗ ΕΚΔΟΣΗ: "7 ΜΕΡΕΣ ΜΑΖΙ"
ΠΟΙΚΙΛΗΣ ΥΛΗΣ - ΣΚΑΚΙ
Νέα και Εκδηλώσεις

ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΜΙΚΡΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ των Νεανικών Αττικής, που έγιναν στο Περιστέρι, είχαμε τους παρακάτω νικητές: 1-3 Σπύρου Π., Χωματίδης, Γκούμας, Ιορδανίδου Ζωή (12χρονοι). 1-2 Μαλαματάς Κ., Σπύρου Μαρ. με 7 β. σε ισάριθμους αγώνες (10χρονους).

ΣΤΟΥΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΥΣ (Μακρυνίτσας 12-14 Αγ. Δημήτριος Πανόρμου τηλ. 6433.584) έληξε πριν τα Χριστούγεννα το 39ο Ανοικτό Τουρνουά, με νικητές τους Σαχταχτίνσκι Α. 6 β. (33,5 Μπούχολτς), Δεληθανάση Θ. 6 β. (31,0) και Παναγόπουλος Ν. 6 β. (30,0). Ακολούθησαν με 5,5 β. οι Κολάνι Λ., Γκούμας Γ. και Σούκος Κ., ενώ με 5 β. ήταν οι Κάτελιν Μ., Κουκουφίκης Αλ., Κετσουριάνι Β. και η Στεφανίδη Μαρία που ήταν η πρώτη Γυναίκα. Πρώτος έφηβος με 4,5 β. ήταν ο Κοκκινάκης Μαν.

Χτες, άλλωστε, ξεκίνησε στον ΣΟ Αμπελοκήπων και το 40ό Ανοικτό Τουρνουά και θα παίζεται κάθε Τετάρτη και Σάββατο στις 17.30 μέχρι τις 2.2.2003.

Η ΕΝΩΣΗ ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ Νομού Αττικής, στα πλαίσια των Νεανικών Πρωταθλημάτων, στον Αθλητικό Οργανισμό Δήμου Περιστερίου, βράβευσε και τους νικητές όλων των Διασυλλογικών Πρωταθλημάτων του 2002. Μερικές από τις 14 διοργανώσεις που βραβεύτηκαν, είναι: Πανελλήνιος ΓΣ και Πνευμ. Στέγη Περιστερίου (Β΄ Εθνική), ΑΚ Ζωγράφου και Πειραϊκός ΟΣ (Γ΄ Εθνική), Σκακιστικός Κύκλος Ιλιον και ΔΑΣ Ανω Λιοσίων (Α΄ Τοπική), ΠΕΤΑ ΤΥΦΛΩΝ ΣΚΑΚΙΣΤΩΝ, Πν. Στ. Αγ. Δημητρίου και Κέντρο Ε. Ομιλιών (Β΄ Τοπική), ΑΟ Παράδεισος Αμαρουσίου, ΣΟ Καλλιθέας, ΑΣ Παπάγου, Πανελλήνιος ΓΣ (Κύπελλο Αττικής).