Πέμπτη 19 Φλεβάρη 2004
ΠΑΟ
Ολική επαναφορά

Χρειάστηκε να περάσουν 5 μήνες και 4 ημέρες για να επιστρέψει ο Εμάνουελ Ολισαντέμπε στις αγωνιστικές υποχρεώσεις του Παναθηναϊκού, μετά το σοβαρό τραυματισμό του. Ο 24χρονος επιθετικός επανήλθε στους αγώνες των «πρασίνων», παίζοντας για 45 λεπτά στο φιλικό αγώνα του «τριφυλλιού» με την Γκλόρια Μπίστριτσα, στην Παιανία. Η ελληνική ομάδα επικράτησε 3-2, με τον Νιγηριανοπολωνό να έχει την ευκαιρία να πετύχει και γκολ, όμως δεν τα κατάφερε καθώς η κεφαλιά - ψαράκι που έπιασε στο 13' πέρασε άουτ. Ο δεύτερος που έκλεψε την παράσταση ήταν ο Σωτήρης Κυργιάκος. Ο διεθνής αμυντικός, βέβαια, έχει επιστρέψει στα παιχνίδια του Παναθηναϊκού από το φιλικό με τον Απόλλωνα, ενώ κόντρα στους Ρουμάνους αγωνίστηκε και στα 90 λεπτά, δείχνοντας να είναι έτοιμος να συμπεριληφθεί στα πλάνα του Σουμ για το παιχνίδι με τον Ηρακλή, από το οποίο θα απουσιάζει ο Μόρις. Ο Γκονζάλες αγωνίστηκε και αυτός για ένα ημίχρονο, δείχνοντας ότι από παιχνίδι σε παιχνίδι βελτιώνεται.