Κινούμενος με άκρα μυστικότητα ο ΠΑΟΚ, ανακοίνωσε την Παρασκευή την απόκτηση του Νίκου Σκαρμούτσου. Ο 28χρονος επιθετικός, ο οποίος πέρυσι αγωνίστηκε στην Α' Εθνική με τη φανέλα της Καλλιθέας συμβάλλοντας τα μέγιστα στην επίτευξη του στόχου της παραμονής, σημειώνοντας 12 γκολ, αποτελούσε διακαή πόθο του Αγγελου Αναστασιάδη. Η διοίκηση του «Δικέφαλου του Βορρά» κινήθηκε αστραπιαία, μιας και το συμβόλαιο του παίκτη με την αθηναϊκή ομάδα ολοκληρωνόταν στις 30 Ιούνη και συμφώνησε με τον Σκαρμούτσο ο οποίος υπέγραψε συμβόλαιο διάρκειας 2+1 χρόνια.