Ούτε και χτες προπονήθηκε σε κανονικό ρυθμό ο Νίκος Λυμπερόπουλος. Ο φορ της ΑΕΚ αποτελεί τον μοναδικό πονοκέφαλο για τον Φερνάντο Σάντος για το παιχνίδι με τη Λάρισα στο «Αλκαζάρ», καθώς δεν έχει ξεπεράσει το αιμάτωμα που αντιμετωπίζει στην ποδοκνημική. Ο «Λύμπε» ακολούθησε και πάλι ατομικό πρόγραμμα, γεγονός που προβληματίζει τον Πορτογάλο. Σύμφωνα, πάντως, με το ιατρικό επιτελείο της Ενωσης, η κατάστασή του δεν εμπνέει ανησυχία και εκτός απροόπτου θα είναι πανέτοιμος για το δύσκολο ματς με την ΑΕΛ. Ο Λυμπερόπουλος θα δοκιμάσει να μπει σε φουλ πρόγραμμα σήμερα και αν δε νιώσει ενοχλήσεις τότε θα είναι στα πλάνα του Σάντος. Ο Κώστας Κατσουράνης, από την άλλη πλευρά, προπονήθηκε κανονικά και είναι στη διάθεση του προπονητή του. Το πρώτο μέρος της προπόνησης ακολούθησαν ο Τραϊανός Δέλλας, ο Παναγιώτης Κονέ και ο Σταύρος Τζιωρτζόπουλος, που μετρούν αντίστροφα για τη σταδιακή επιστροφή τους στη δράση. Πρόγραμμα αποκατάστασης έκαναν για μια ακόμη μέρα ο Μίλτος Σαπάνης και ο Διονύσης Χιώτης. Εξάλλου, ο μάνατζερ του Αγγελου Μπασινά, Νίκος Λυράκης, επιβεβαίωσε το ενδιαφέρον της ΑΕΚ και τις επαφές που είχε με τον πελάτη του, χαρακτηρίζοντας τις όμως «φιλολογικού ενδιαφέροντος».