Τα ονόματα των υποψήφιων δημάρχων που στηρίζει σε τρεις ακόμη δήμους στη Λέσβο, έδωσε στη δημοσιότητα η ΝΕ Λέσβου του ΚΚΕ. Συγκεκριμένα:
Τον περασμένο μήνα είχε προηγηθεί η ανακοίνωση των υποψηφίων στη Νομαρχία Λέσβου (Βαγγέλης Παλαιολόγος), στο Δήμο Μυτιλήνης (Στρατής Κόρακας) καθώς και στους Δήμους Αγιάσου (Χρύσανθος Χατζηπαναγιώτης), Αγίας Παρασκευής (Αλέκος Ευαγγελινός), Μανταμάδου (Δημήτρης Καρατζιτζής), Μύρινας (Κώστας Μαδυτινός), Πέτρας (Ιγνάτιος Κοτζαμπάσης), Πολυχνίτου (Γιάννης Συκάς).