Τρίτη 5 Σεπτέμβρη 2006
Σελίδα 25
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
«Κλάταραν» οι ρεζέρβες

Τη... ρεβάνς για την ήττα του πριν από μερικές βδομάδες στο Καραϊσκάκη πήρε το Αιγάλεω, που αν και βρέθηκε να χάνει, τελικά επικράτησε 3-1 του Ολυμπιακού, που είχε τους περισσότερους παίκτες (αναπληρωματικούς κυρίως) του σε πολύ άσχημη βραδιά... Σκόρερ για την ομάδα του Σόλιντ ήταν, όπως και τότε, ξανά ο Φέλιξ Μπόρχα, ο οποίος άνοιξε το σκορ στο 21΄. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 28ο λεπτό με πλασέ του Τσέζαρεκ, ο οποίος βρέθηκε αφύλακτος στη δεξιά πλευρά της άμυνας των φιλοξενουμένων.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι πολλές αλλαγές αποσυντόνισαν περισσότερο τον Ολυμπιακό, σε αντίθεση με το Αιγάλεω που ανέβασε σταδιακά την απόδοσή του. Ετσι στο 69΄ ο Παπουτσής βρέθηκε αφύλακτος στην άλλη πλευρά της «ερυθρόλευκης» άμυνας, την αριστερή, και με πλασέ έκανε το 2-1. Στο 78΄ ο Τσέζαρεκ αποχώρησε τραυματίας και στη θέση του μπήκε ένας παίκτης που είχε γίνει αλλαγή στο ημίχρονο, ο Τσάτσος, ο οποίος στο 81΄ έκανε με σουτ το τελικό 3-1.