Νίκη της Εθνικής επί του Ισραήλ με 28 - 23
Με καλή εμφάνιση οι παίκτες της Εθνικής χάντμπολ των ανδρών νίκησαν το περασμένο Σάββατο στη Βέροια το Ισραήλ με 28 - 23 στα πλαίσια της προ - προκριματικής φάσης του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος. Οσοι παρακολούθησαν το παιχνίδι θυμήθηκαν τη φράση "τόπο στα νιάτα" και δεν είχαν άδικο, αφού στην πλειοψηφία τους οι νικητές είναι έφηβοι και νέοι. Κορυφαίοι από τους Ελληνες αθλητές ήταν ο Σουγγάρας (που ήταν τραυματισμένος), ο Γραμματικός και ο Χατζηαθανασίου, ενώ πολύ καλός ήταν ο Τσιλιμπάρης. Τα γκολ για την ελληνική ομάδα πέτυχαν: Πρωτογέρης 3, Γρίσπος 2, Γραμματικός 9, Σουγγάρας 4, Χατζηαθανασίου 10.