Πέμπτη 15 Φλεβάρη 1996
Σελίδα 34
ΤΡΙΚΑΛΑ - ΠΑΟΚ 1 - 2
"Δικέφαλος" και στα Τρίκαλα

Χορεύοντας στη... βροχή, ο ΠΑΟΚ πέτυχε νίκη και στα Τρίκαλα με 2 - 1 και πέρασε στους "4" του θεσμού. Ο αγώνας που έγινε κάτω από συνεχόμενη βροχή δε διεκδικεί δάφνες ποιότητας, κυρίως στο πρώτο ημίχρονο, όπου και δεν είχαμε σκορ. Στο 54 ο Σέρβος Γιόβιτς έγραψε το 0 - 1 για το "δικέφαλο", ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Πάρης Ζουμπούλης με κοντινή προβολή διπλασίασε τα τέρματα των φιλοξενούμενων. Το γκολ της τιμής για τα Τρίκαλα πέτυχε ο Καραϊσκος με κοντινό πλασέ μέσα από την περιοχή. Χωρίς προβλήματα η διαιτησία του Πειραιώτη κ. Παπαπέτρου.

ΤΡΙΚΑΛΑ: Βουλόγκας (74 Ζαφείρης), Κυζερίδης (55 Μούτσιος), Ζάρας (60 Γκανάς), Πράπας, Θεοδοσιάδης, Τερζής, Τσόπτσης, Γκιουλέκας, Τσούκας, Κνέζεβιτς, Καραϊσκος.

ΠΑΟΚ: Μιχόπουλος, Γιουκούδης, Ζαφειρίου, Παναγιωτίδης, Αλεξίου, Χάβος, Ζαγοράκης, Αναστασιάδης (59 Αλεξιτς), Ζουμπούλης, Τουρσουνίδης (59 Γιόχανσεν), Αντώνας (46 Γιόβιτς).