Αναχωρεί, σήμερα Πέμπτη,για την Πιονγκ - Γιανγκ της ΛΔ Κορέας ο Ηρακλής Τσαβδαρίδης,μέλος του Γραφείου του ΚΣ της ΚΝΕ, για να συμμετάσχει σε διεθνή αποστολή αλληλεγγύης προς το λαό και τη νεολαία της Κορέας, που οργανώνεται από την ΠΟΔΝ. Κατά τη διάρκεια της επίσκεψής της, η αντιπροσωπεία της ΚΝΕ θα έχει συνάντηση με την ηγεσία της Σοσιαλιστικής Νεολαίας "Κιμ Ιλ Σουγκ" και το Κόμμα Εργασίας της Κορέας.
Κατά την επιστροφή από την Πιονγκ - Γιανγκ, ο Ηρακλής Τσαβδαρίδης θα έχει συνάντηση στο Πεκίνο με την ηγεσία της Κομμουνιστικής Νεολαίας Κίνας.