Ενημερωτική συνάντηση με το προεδρείο των εργαζομένων στη Γενική Τράπεζα είχε χτες αντιπροσωπεία του ΚΚΕ με επικεφαλής τη βουλευτίνα Μ. Μπόσκου. Κατά τη διάρκεια της συνάντησης εκφράστηκαν έντονες ανησυχίες για τη μελλοντική πορεία της Τράπεζας και τις συνέπειες που ενδεχομένως υπάρξουν για τους 1.850 εργαζόμενους. Η αντιπροσωπεία του ΚΚΕ συμφώνησε με τις απόψεις των εργαζομένων για την ανάγκη αύξησης του μετοχικού κεφαλαίου της Τράπεζας, με απαραίτητη όμως προϋπόθεση την παραμονή της στο δημόσιο τομέα. Δεσμεύτηκε επίσης πως η Κοινοβουλευτική Ομάδα θα φέρει το θέμα στη Βουλή.