Χωρίς να προσπαθήσει πολύ ο ΟΦΗ κέρδισε χτες την Αναγέννηση Καρδίτσας με 3 - 0 για την πρώτη αγωνιστική του Κυπέλλου Ελλάδας. Οι γηπεδούχοι μπήκαν μουδιασμένα στα πρώτα λεπτά του αγώνα και έμοιαζαν υπνωτισμένοι. Ωστόσο όταν η επιθετική μηχανή της ομάδας "ξύπνησε", τότε η αντίπαλη άμυνα μέτραγε γκολ... Την αρχή έκανε στο 36ο λεπτό ο Διγκόζης, ενώ τη "σκυτάλη" στο σκοράρισμα πήρε στην επανάληψη ο Κοσταρικανός Γκόμεζ που με δύο δικές του ενέργειες (49, 55) δημιούργησε το τελικό 3 - 0. Μάλιστα αν ο τερματοφύλακας των φιλοξενουμένων δεν ήταν σε τόσο καλή κατάσταση το σκορ θα ήταν μεγαλύτερο.
ΟΦΗ: Μπεκιάρης, Δερμιτζάκης, Παυλόπουλος, Μαρινάκης (Ιορδανίδης 76), Κολιτσιδάκης, Γκόμεζ (Μίτιτς 76), Ντα Σίλβα (Τάουμετ 71), Δέδες, Μητσόπουλος, Διγκόζης, Νιόμπλιας.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ: Κουτσόπουλος, Μίτεφ, Καβακάς, Χρυσοστομίδης (Φλώρος 48), Αβραμόπουλος (Χατζής 85), Τζάτζος, Αντεμάρ, Κατζοχλής, Κουτάκος (Σιακάρας 74), Χατζηρίζος, Παππάς.