«Τζένη Καρέζη»: «Υπηρέτη δύο αφεντάδων» του Γκολντόνι, από την «Πολιτιστική Παρέμβαση», με επίβλεψη σκηνοθεσίας Κώστα Καζάκου, διασκευή, μετάφραση και επιμέλεια σκηνοθεσίας Λίλιαν Δημητρακοπούλου. Ερμηνεύουν: Δημήτρης Γιαννακόπουλος, Γιάννης Γούνας, Κυριάκος Κατριβάνος, Ισμήνη Καλέση, Νίκος Νικολαΐδης, Ευγενία Κόλλια, Γιώτης Ταταρίδης, Εβίτα Παπασπύρου, Στάθης Γράψας.
Η «Παιδική Αυλαία» παρουσιάζει, στο «Βεάκη», το «Ονειρο καλοκαιρινής νύχτας» του Σαίξπηρ, σε διασκευή - σκηνοθεσία Γιάννη Καλατζόπουλου. Παίζουν: Ηλίας Ασπρούδης, Γιώργος Σουξές, Αυγουστίνος Ρεμούνδος, Γιάννης Καλατζόπουλος, κ.ά.
Ο θίασος «Βήματα» της Ελένης Γερασιμίδου και του Αντώνη Ξένου παρουσιάζουν, στο «Σταθμό», το έργο της Υβόννης Μεταξάκη «Εγώ ρομπότ... Εσύ!!!», σε σκηνοθεσία Ελένης Γερασιμίδου. Παίζουν: Αντώνης Ξένος, Πέτρος Αποστολόπουλος, Γεωργία Δαμήλου, Εύα Τοπούζη, κ.ά.
Το παραμύθι των παραμυθιών, η «Οδύσσεια» του Ομήρου, παρουσιάζεται στο Παιδικό Στέκι του Εθνικού Θεάτρου. Το επικό αυτό αριστούργημα έχει διασκευάσει και σκηνοθετήσει η Κάρμεν Ρουγγέρη. Παίζουν: Δημήτρης Αδάμης, Θέμης Βλάχος, Γιώργος Παληός, κ.ά.
Στο «Θέατρο Τέχνης» της οδού Φρυνίχου: «Ο Μικρός πρίγκιπας» του Αντουάν Σαιντ - Εξυπερύ σε σκηνοθεσία Μίμη Κουγιουμτζή. Παίζουν: Ρούλα Κουτρουμπέλη, Στέλλα Μπονάτσου, Ανέστης Κατούνης, Κώστας Βελέντζας, Λουκία Μιχαλά, Σοφία Φαραζή, κ.ά.
«Το σκλαβί» της Ξένιας Καλογεροπούλου, στο θέατρο «Πόρτα», σε σκηνοθεσία Θωμά Μοσχόπουλου. Παίζουν: Ανθή Ανδρεοπούλου, Θανάσης Βλαβιανός, Ιωσήφ Γεμενιντζόγλου, Μιχάλης Ελληνας, Βιβή Κόκκα, Πέτρος Λαγούτης, Μαρία Λούση κ.ά.
O «Θίασος '81» στο «Νέο Ριάλτο» παρουσιάζει το έργο του Ευγένιου Τριβιζά «Ο χιονάνθρωπος και το κορίτσι» σε σκηνοθεσία Χρήστου Κελαντώνη. Παίζουν: Απόστολος Αυγέρης, Γιώργος Γιαννούσης, Γιώργος Δρογγίτης, Σοφία Καψαμπέλη, κ.ά.
«Ονειρο καλοκαιρινής νύχτας» στο «Βεάκη» από την «Παιδική Αυλαία»
Στη «Στοά»: «Ο πόλεμος της κουτσουλιάς» του Ευγένιου Τριβιζά, σε σκηνοθεσία Λήδας Πρωτοψάλτη.
Στο θέατρο «ΗΒΗ»: «Ο μάγος του ΟΖ» σε θεατρική διασκευή Αλκης Ζέη και Πέτρου Σεβαστίκογλου, σκηνοθεσία Πέτρου Σεβαστίκογλου. Παίζουν: Ελενα Λάριου, Παντελής Δεντάκης, Γιώργος Γαλλός, Σαμψών Φύτρος.
«Καλουτά»: «Ο Αργοναύτης» του Στρατή Μυριβήλη σε διασκευή και σκηνοθεσία Γιώργου Φρατζεσκάκη. Τα τραγούδια ερμηνεύει η Νένα Βενετσάνου. Παίζουν: Κυριακή Γάσπαρη, Βασίλης Χρηστίδης, Μπάμπης Κλαδιώτης, κ.ά.
«Χώρος»: «Το αηδόνι και το τριαντάφυλλο» του Οσκαρ Ουάιλντ, σε διασκευή και σκηνοθεσία Ελένης Παράβα. Παίζουν: Κατερίνα Γρύλλη, Φιλία Κάρλου, Χριστίνα Μανουσάκη, κ.ά.
«Κνωσσός»: «Πουκ! Το μαγικό μαργαριτάρι» του Βαλερύ Πετρώφ, σε μετάφραση - διασκευή Γιούρι Στούπελ - Λάμπρου Τσάγκα, σκηνοθεσία Λάμπρου Τσάγκα. Παίζουν: Στέλλα Γρίβα, Μιχάλης Κουκουλομάτης, Ερωφίλη Λέκκα, κ.ά.
Στο θέατρο «Ελυζέ» «Παιδαγωγική Σκηνή» της Τζένης Φωτίου παρουσιάζει το «Παραμύθι της Ανέμης» του Βασίλη Ρώτα. Παίζουν: Στάθης Αναστασίου, Κώστας Ντάγκας, Μαριάννα Ξενίδου, Κωνσταντίνος Ραβνιωτόπουλος, Τζένη Φωτίου κ.ά.
Στο θέατρο «Χορν»: «Ο Κουρέας της Σεβίλλης» των Μπομαρσέ - Ροσίνι, σε σκηνοθεσία Κάρμεν Ρουγγέρη.
«Καισαριανής»: «Τύμπανο Τρομπέτα και κόκκινα κουφέτα» του Γιάννη Ξανθούλη.
«Υπηρέτης δύο αφεντάδων», από την «Πολιτιστική Παρέμβαση», στο θέατρο «Τζένη Καρέζη»