Η ομάδα «Oper(O)», στο πλαίσιο του κύκλου «Music Box» του Εθνικού Θεάτρου, παρουσιάζει αύριο (μετά τα μεσάνυχτα) τη μουσικοθεατρική παράσταση «Αισώπου μύθοι», που βασίζεται σε μια ιδέα του ζωγράφου Μανώλη Χάρου. Πρόκειται για σύνθεση λόγου, μελωδιών των Μάλερ, Μπερνστάιν, Μπερλιόζ, Λεονκαβάλο κ.ά. σε άριες και γνωστά τραγούδια. Σκηνοθεσία: Γιούλη Καλλιβρετάκη, εικαστική επιμέλεια-video: Μανώλης Χάρος, κοστούμια: Φράνκα Παπανδρέου, ενορχήστρωση - μουσική επιμέλεια: Παύλος Σεργίου. Συμμετέχουν οι μουσικοί: Μ. Θεοφίλη, Αγγ. Ποτήρη, Κ. Τζέκος, Ε. Βασιλάτου, Σ. Νίκας. Πιάνο: Πάνος Λουμάκης. Τραγουδούν: Εριφίλη Γιαννακοπούλου, Βάσια Ζαχαροπούλου, Δημήτρης Πακσόγλου.